Чому мікрокредитування стає все більш популярним в Україні

14.09.2017

У 2009 році про ринок мікрокредитування не знав майже ніхто — але з кожним місяцем число клієнтів МФО зростає. Недолік грошей на деякі потреби в українців зріс, що змушує громадян все частіше звертатися за екстреною фінансовою допомогою.
Через те, що рівень життя дещо знизився за останній рік, громадяни змушені звертатися за отриманням кредитів. І набагато простіше взяти невелику суму на короткий термін в спеціалізованих МФО, ніж звертатися в банки.

Цікаво, що лише кілька років тому, в разі необхідності отримання кредиту, люди зверталися тільки в банки, проте зараз на першому рядку рейтингу знаходяться МФО.

Чому змінилася тенденція? Співпраця з МФО вимагає набагато менше часу, бо оформити кредит тут можна через інтернет, без черг та відвідування офісу компанії. Тобто, така взаємодія більш результативне і продуктивне.

Є безліч переваг МФО перед банками, які і привели до зростання популярності цього виду фінансових організацій:

1. Мала кількість вимог до кандидата: головна умова - вік від 18 до 65 років. З документів потрібен тільки паспорт і код, ніяких додаткових довідок і застав.

2. Швидкість. В середньому, отримати кредит можна за 15-30 хвилин, в залежності від сервісу і умов. При повторному зверненні заявки обробляються ще швидше.

3. Негативна кредитна історія практично не впливає на прийняття рішення кредитною організацією.

4. Повертати кредити теж зручно - це можна зробити онлайн, або внести оплату через термінал.

Сервіси онлайн кредитування лояльно відносяться до кредитної історії клієнта і можуть не звернути уваги на прострочення по платежах. Через те, що компанія приймає на себе великі ризики, організація компенсує їх підвищеною відсотковою ставкою. Тобто, шанси отримати кредит є у кожного повнолітнього громадянина, незалежно від його місця роботи, тоді як банківські системи підходять до вибору набагато суворіше. Але, варто зазначити, що МФО не є прямими конкурентами банкам - ці організації діють в різних сегментах.

 

 

 

Саме завдяки зазначеним вище фактами, спостерігається інтенсивне зростання клієнтів МФО. За статистикою, щомісяця до послуг онлайн кредитування звертаються 25-27 000 українців. Дані також показують, що щомісяця ринок мікрокредитування України зростає на 80-100%.

При цьому, в Україні немає закону, який контролює роботу МФО, але діяльність цих організацій регулюється законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».