5 правил економії

21.02.2017 Новини CashMe

Скільки б ви не починали відкладати частину зарплатні на подорож/холодильник і на інші довгоочікувані придбання, завжди виникають непередбачені ситуації, і ви знову і знову берете заощадження зі схованки, в якій вже роками плануєте накопичити на щось «дуже важливе». Ми розуміємо — це складно. Тому далі ми розповімо 5 правил, які допоможуть вам нарешті почати правильно економити.
Вони досить прості, але головне, що необхідно зробити — виробити звичку. І як підтверджено численними експериментами, для цього необхідний 21 день.

Отже, щоб стати більш економним, наступні три тижні вам потрібно:

 

1. Обмінювати гроші на більші банкноти.

Дрібні номінали, як відомо, швидко витрачайся на такі ж дрібні потреби. Легше погодитися на несподівану покупку на касі, маючи 20 грн., аніж купюру номіналом в 200 грн. Тому від «двадцяток» потрібно позбутися методом накопичення та обміну.

Більші банкноти складніше розміняти. Ви, можливо, зіштовхувалися з ситуацією, коли терміново потрібно «розбити», а з цим вам ніхто не поспішає допомагати. Це може стати перевагою для вас. Обміняйте заплановану суму і відкладіть.


2. Не брати з собою багато грошей.

Закидаєте з ранку гроші в гаманець «про всяк випадок»? Можете бути впевнені — ввечері їх не буде. Варто розрахувати необхідний денний бюджет і дотримуватися його. Якщо раптом все ж захочеться щось позапланово купити, подумайте про те, наскільки сильно вам це необхідно (за шкалою від 1 до 10). Нижче 7? Не витрачайте гроші, через тиждень ви і не згадаєте про цю річ.


3. Працювати над позбавленням від шкідливих звичок.

Ціни на сигарети зростають з кожним роком, але курити їх від цього менше не стали. Крім нікотинових і алкогольних витрат, чималу частину займають фаст-фуди. Не встигли приготувати або взяти з собою їжу на роботу? Зараз поруч з офісом можна купити що завгодно. Але тільки потім це позначиться на вашому здоров'ї. І, зрозуміло, це вплине на вашу фінансову ситуацію. Ви витрачаєте вдвічі, а то і втричі більше, коли не берете їжу з собою. З часом ще й гроші на ліки потрібно буде витрачати. Чи треба вам це?


4. Знайти гарну ціну.

З таким розмаїттям продуктів на полицях можна запросто знайти те, що вам потрібно і за вигідною ціною. Не переплачуйте за розкручену торгову марку.


5. Порахувати свої тижневі витрати.

Почніть робити невеликі нотатки в телефон, коли щось купуєте. Через тиждень ви побачите, на що найбільше йде грошей. Ви зможете зрозуміти, на чому ви можна заощадити.


Можливо деякі з цих правил вам захочеться обминути. Вам вирішувати. Якщо ви будете керуватися хоча б трьома з перерахованих вище — ви вже зможете відкладати більше, ніж раніше.

Слідкуйте за новинами CashMe. Ми будемо готувати вам ще більше корисних порад, рекомендацій і ділитися фінансовим досвідом.

Інші новини